TECH elektro s.r.o. Váš partner v oblasti elektroinstalací

Automatizace budov  –  inteligentní domyAutomatizace budov  –  inteligentní domy

Automatizované domy si v poslední době ukrajují stále větší procento z celkového počtu elektroinstalací. Spousta zákazníků si uvědomuje, že dům, který si staví nebo na něm provádí rekonstrukci, by mněl bez dalších zásahů splňovat požadavky funkčnosti na řadu let. Nestačí pouze dům vybavit moderním nábytkem a doplňky. Na to, že se dům staví ve 21.století je třeba myslet i při realizaci elektroinstalace. A není třeba se bát složitého ovládání naopak automatizovaný či inteligentní dům vám vše zjednoduší a dopřeje vyšší uživatelský komfort něž klasická elektroinstalace.

Naše firma má bohaté zkušenosti z realizací automatizovaných budov. Provádíme návrhy i realizace, zkrátka uděláme vám moderní elektroinstalaci na klíč. Umíme vám vysvětlit, jaké jsou možnosti, a možná budete překvapeni, co vše vaše elektroinstalace dokáže.

Automatizace – inteligentní domy -obecně

Svět prochází technologickým pokrokem a nové technologie se dostávají hlouběji do našeho osobního života i v domácnosti.
Domácí automatizace je stále více a více populární po celém světě a stává běžnou praxí.

Domácí automatizace se vyznačuje tím, že je celý dům řízen pomocí jednoho centrálního řídícího systému. Operace, které bychom museli provádět ručně, se provedou automaticky a uživatel na ně nemusí ani pomyslet. Například se automaticky rozsvítí světla po setmění, ráno se vytáhnou žaluzie, objeví-li se déšť zavřou se střešní okna. Vytápěcí režimy si dům nastavuje podle přítomnosti osob aby se netopilo zbytečně a aby se co nejvíce šetřily energie. A takových příkladů by mohlo být velmi mnoho, možnosti jsou zkrátka široké.

Centrální řídící systém umožňuje také vzdálené ovládání. Uživatel může vše ovládat pomocí SMS nebo internetu. Nejen proto se automatizace využívá také na víkendových chalupách a rekreačních objektech, kdy například dvě hodiny před odjezdem na chalupu zapnete topení a po příjezdu již máte v objektu tepelnou pohodu.

Automatizovaný dům má ještě jednu důležitou výhodu, umožňuje změnu funkcí bez stavebních zásahů, pouhým přeprogramováním řídící (centrální) jednotky. Nemusíte tedy při změně funkce vypínače zasahovat do zdiva a přidávat kabely, pouze zavoláte svého elektrikáře a ten vám provede změnu nastavení. I to vám může v budoucnu ušetřit nemalé peníze.

VIZUALIZACE, aneb co chcete vidět

Do popředí zájmu vystupuje čím dál tím více uživatelský komfort a snadná obsluha. V této souvislosti lze uvést následující požadavky:
snadné a jednoduché ovládání, obsluha a přehled o všech funkcích, dostupnost z více míst, možnost specifických úprav samotnými uživateli, například prodloužení doby zapnutí schodišťového osvětlení, návaznost na systémovou techniku v budovách, Internet atd.

Vizualizační projekty, orientované na ergonomickou obsluhu nabízí uživatelům požadovanou funkcionalitu, spojenou s větším komfortem a širší využitelností. Typickými představiteli mohou být vestavěné dotykové panely, případně počítače s dotykovými LCD monitory.

Tyto dotykové zařízení poskytují mnoho možností jak automatizaci v budově centrálně ovládat:
všechna svítidla lze spínat a stmívat, kdy stav svítidla je znázorněn graficky, jedním pohledem lze získat přehled o stavu osvětlení v přízemí, v dalším okně sledovat a ovládat osvětlení v celém domě, monitorovat a ovládat systém vytápění, systém chlazení, systém vzduchotechniky atd., mimo to vizualizační projekty mohou zajišťovat funkcionalitu záznamu alarmů a událostí, archivaci naměřených hodnot a grafickou prezentaci - vizualizaci stavu provozně - technických zařízení v objektu.

ÚVOD | ELEKTRO | MULTIMÉDIA | REFERENCE | ETICKÝ KODEX | PARTNEŘI | KONTAKT
Powered by TECH elektro       Created by 2009